Wygodne pożyczanie czyli kredyty gotówkowe przez Internet

Wygodne pożyczanie czyli kredyty gotówkowe przez Internet

Niewiele produktów finansowych przeznaczonych dla konsumentów zrobiło tak szybką karierę, jak kredyty gotówkowe przez internet. Wysoka dostępność, zredukowane formalności i możliwość złożenia wniosku w dowolnej chwili i dowolnym miejscu sprawiła, że kredytobiorcy coraz częściej zaczynają poszukiwanie gotówki właśnie od ofert internetowych.

Kredyty gotówkowe przez Internet – dla kogo?

Klientów poszukujących pieniędzy on-line łączy jedno – oczekiwanie, że będą mogli zrealizować swoje finansowe potrzeby szybko, z minimalnym zestawem dokumentów i bez licznych wycieczek do banku.
Do lamusa odszedł model bankowości, w której wszystkie sprawy załatwia się w oddziale, a każda procedura prowadzona jest drobiazgowo i z namaszczeniem właściwym tradycyjnej instytucji. Teraz ważny jest czas i cena. Można zatem śmiało stwierdzić, że kredyty gotówkowe przez internet są w tej chwili dla każdego. Oczywiście każdego, kto spełnia wymogi określane przez bankowych analityków, do których należą przede wszystkim: konto bieżące w danym banku, dobra historia kredytowa, i projektowana zdolność do terminowego spłacania zobowiązań.

Już spełnienie podstawowego wymogu bankowego, jakim jest pozytywny scoring w Biurze Informacji Kredytowej, daje możliwość otrzymania kredytu on-line, według zapewnień niektórych banków nawet w 15 minut. W rzeczywistości w części instytucji przez internet przeprowadzana jest ocena wniosku, ale do uruchomienia kredytu potrzebne jest jednak podpisanie dokumentów w banku.

Gotówka z sieci

Bankowe kredyty gotówkowe przez internet to nie jedyna możliwość uzyskania pieniędzy drogą elektroniczną. Miniony rok upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju ofert firm pozabankowych, które wyspecjalizowały się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek na niewielkie kwoty. Jeżeli nasze potrzeby finansowe nie przekraczają kwoty 5 000 zł i jesteśmy pewni, że poradzimy sobie ze spłatą w ciągu 30 dni, internetowi pożyczkodawcy są stuprocentowo pewnym źródłem gotówki on-line. W przypadku tych pożyczek wystarczy wypełnić wniosek, podać numer telefonu komórkowego do weryfikacji sms-owej i przelać z konta 1 grosz na uwierzytelnienie naszego konta bankowego. Te proste procedury mają potwierdzić tożsamość klienta; są też istotne z punktu widzenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

W tej chwili w Polsce działa 15 dużych firm specjalizujących się w pożyczkach internetowych, działających profesjonalnie i transparentnie.

Z pewnością w kwestii finansowania on-line instytucje finansowe nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. W miarę rozwoju technologii mobilnych z pewnością udział kredytów gotówkowych przez Internet w segmencie konsumentów będzie rósł. Staną się one powszechne, chociaż jeszcze 10 lat temu nikt nie pomyślałby o wirtualnych pożyczkach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożyczka gotówkowa w domu klienta
Następny artykułTanie kredyty gotówkowe coraz popularniejsze
Pisanie o branży finansowej to moje hobby. Szukanie najlepszych okazji, kruczków w ofertach... to dla mnie najciekawsze wyzwania. Lubię dzielić się swoją wiedzą o finansach z internautami.

4 KOMENTARZE

  1. bardzo dobrze że te firmy istnieją, pożyczki są błyskawiczne, osobiście przerażają mnie koszty takich pożyczek 🙁 al jak masz nóż na szyj to Cię może uratować

  2. Pożyczki tego typu niewątpliwie są wygodną formą pozyskania gotówki w nagłych przypadkach, szybko łatwo i bez zbędnych formalności. Jednak jak wiadomo, za wygodę się płaci i często koszty takiej pożyczki są znacznie wyższe niż w tradycyjnym formacie bankowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here