Wygodne pożyczanie czyli kredyty gotówkowe przez Internet

6
Wygodne pożyczanie czyli kredyty gotówkowe przez Internet

Niewiele produktów finansowych przeznaczonych dla konsumentów zrobiło tak szybką karierę, jak kredyty gotówkowe przez internet. Wysoka dostępność, zredukowane formalności i możliwość złożenia wniosku w dowolnej chwili i dowolnym miejscu sprawiła, że kredytobiorcy coraz częściej zaczynają poszukiwanie gotówki właśnie od ofert internetowych.

Kredyty gotówkowe przez Internet – dla kogo?

Klientów poszukujących pieniędzy on-line łączy jedno – oczekiwanie, że będą mogli zrealizować swoje finansowe potrzeby szybko, z minimalnym zestawem dokumentów i bez licznych wycieczek do banku.
Do lamusa odszedł model bankowości, w której wszystkie sprawy załatwia się w oddziale, a każda procedura prowadzona jest drobiazgowo i z namaszczeniem właściwym tradycyjnej instytucji. Teraz ważny jest czas i cena. Można zatem śmiało stwierdzić, że kredyty gotówkowe przez internet są w tej chwili dla każdego. Oczywiście każdego, kto spełnia wymogi określane przez bankowych analityków, do których należą przede wszystkim: konto bieżące w danym banku, dobra historia kredytowa, i projektowana zdolność do terminowego spłacania zobowiązań.

Już spełnienie podstawowego wymogu bankowego, jakim jest pozytywny scoring w Biurze Informacji Kredytowej, daje możliwość otrzymania kredytu on-line, według zapewnień niektórych banków nawet w 15 minut. W rzeczywistości w części instytucji przez internet przeprowadzana jest ocena wniosku, ale do uruchomienia kredytu potrzebne jest jednak podpisanie dokumentów w banku.

Gotówka z sieci

Bankowe kredyty gotówkowe przez internet to nie jedyna możliwość uzyskania pieniędzy drogą elektroniczną. Miniony rok upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju ofert firm pozabankowych, które wyspecjalizowały się w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek na niewielkie kwoty. Jeżeli nasze potrzeby finansowe nie przekraczają kwoty 5 000 zł i jesteśmy pewni, że poradzimy sobie ze spłatą w ciągu 30 dni, internetowi pożyczkodawcy są stuprocentowo pewnym źródłem gotówki on-line. W przypadku tych pożyczek wystarczy wypełnić wniosek, podać numer telefonu komórkowego do weryfikacji sms-owej i przelać z konta 1 grosz na uwierzytelnienie naszego konta bankowego. Te proste procedury mają potwierdzić tożsamość klienta; są też istotne z punktu widzenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

W tej chwili w Polsce działa 15 dużych firm specjalizujących się w pożyczkach internetowych, działających profesjonalnie i transparentnie.

Z pewnością w kwestii finansowania on-line instytucje finansowe nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. W miarę rozwoju technologii mobilnych z pewnością udział kredytów gotówkowych przez Internet w segmencie konsumentów będzie rósł. Staną się one powszechne, chociaż jeszcze 10 lat temu nikt nie pomyślałby o wirtualnych pożyczkach.

6 KOMENTARZE

  1. bardzo dobrze że te firmy istnieją, pożyczki są błyskawiczne, osobiście przerażają mnie koszty takich pożyczek 🙁 al jak masz nóż na szyj to Cię może uratować

  2. Pożyczki tego typu niewątpliwie są wygodną formą pozyskania gotówki w nagłych przypadkach, szybko łatwo i bez zbędnych formalności. Jednak jak wiadomo, za wygodę się płaci i często koszty takiej pożyczki są znacznie wyższe niż w tradycyjnym formacie bankowym.

  3. Niby dla ldzi ale umowy nie zawsze są uczciwe, i celowo są pisane w taki sposób by przeciętnie inteligentny człowiek miał problem z ich zrozumieniem a ci mniej rozgarnięci nie będą mieli szans

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here