Wady i zalety kredytów gotówkowych

2
wady i zalety kredytow gotowkowych

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, lecz nie masz pojęcia, jakie są jego najistotniejsze cechy? Twój problem właśnie został rozwiązany, ponieważ postanowiliśmy przyjść Ci z pomocą, udostępniając artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze wady i zalety, jakie posiada kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy i jego zalety

Każdy, kto zaciąga kredyt gotówkowy, może wydać otrzymane pieniądze na dowolny cel. Bank nie interesuje się tym, w jaki sposób konsument spożytkuje przyznany mu kredyt gotówkowy: może to być kupno samochodu, zorganizowanie wesela czy spłata innego zobowiązania. Brak konieczności określenia przeznaczenia kredytu zdaje się być najważniejszą zaletą, jaką posiadają kredyty gotówkowe. Kolejny istotny atut to brak wymogu posiadania wkładu własnego, niezależnie od tego, jaką sumę pieniędzy chcemy pożyczyć.Jeżeli zależy nam na czasie i szybkim zastrzyku finansowym, kredyt gotówkowy będzie idealnym rozwiązaniem. Większość banków nie wymaga bowiem żadnych zabezpieczeń ani poręczycieli, co sprawia, że procedury jego przyznania są proste i stosunkowo szybkie. Możliwość wcześniejszej spłaty bez konieczności uiszczania za to dodatkowej opłaty jest kolejną zaletą, jaką posiadają kredyty gotówkowe.

Jakie wady posiada kredyt gotówkowy

Każdy medal ma dwie strony, więc nie ma się co czarować, że wszystkie wymienione wyżej zalety są w stanie przyćmić wady, jakie posiada kredyt gotówkowy. Największą z nich wydaje się niestety oprocentowanie. Jest ono uzależnione od długości, wysokości raty i sumy kredytu, lecz uśredniając dostępne na rynku bankowym oferty, można zauważyć, że realne oprocentowanie waha się w granicach 20%. Nie raz wynosi mniej, w innym przypadku więcej, lecz mimo wszystko nadpłacenie 1/5 pożyczonej sumy nie jest ciekawą perspektywą. Niestety nie jest to jedyny wydatek, na jaki trzeba się przygotować, starając się o kredyt gotówkowy. Przy jego udzielaniu bank pobiera bowiem prowizje, której wartość może wynosić nawet 5% łącznej kwoty kredytu. Kredyty gotówkowe są przyznawane wyłącznie w złotówkach, co dla niektórych również może być wadą. Ostatnią słabością, jaką udało się nam wyodrębnić, jest fakt, że większość instytucji bankowych nie pozwala podwyższyć spłacanej co miesiąc kwoty.

Podsumowując, największą zaletą, jaką posiada kredyt gotówkowy, jest brak konieczności określenia przeznaczenia kredytu oraz proste i szybki procedury jego przyznania. Jeśli chodzi o wady, to na pierwszy miejscu należałoby wymienić stosunkowo wysokie oprocentowanie. Wszystko to sprawia, że kredyt gotówkowy to produkt przeznaczony jest dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku finansowego, którym bardziej zależy na czasie niż na oszczędności.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułOprocentowanie kredytu gotówkowego
Pisanie o branży finansowej to moje hobby. Szukanie najlepszych okazji, kruczków w ofertach... to dla mnie najciekawsze wyzwania. Lubię dzielić się swoją wiedzą o finansach z internautami.

2 KOMENTARZE

  1. Wzięłam w swoim życiu jedynie kredyt hipoteczny z konieczności, i za nic w świecie nie wezmę kolejnego, zdecydowanie wolę zaoszczędzić albo podjąć dodatkową pracę :/

  2. Ja również raz się skusiłam na kredyt gotówkowy i szybko pożałowałam. Wiadomo, że czasem nie ma wyboru, tym bardziej jeśli potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, ale lepiej już zapożyczyć się np. u rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here