Szybki kredyt gotówkowy przez internet będzie trudniej dostępny

66
Szybki kredyt gotówkowy przez internet będzie trudniej dostępny

Już wkrótce banki i prywatne firmy oferujące szybki kredyt gotówkowy przez Internet uzyskają nowe narzędzie do dodatkowej weryfikacji potencjalnych klientów.

Ministerstwo Finansów ogłosiło właśnie, że zamierza uruchomić własny rejestr osób i firm zalegających z podatkami i innymi opłatami na rzecz państwa.

Pod lupą fiskusa

Zgodnie z założeniami Ministerstwa do rejestru trafią dłużnicy, których zobowiązania wobec fiskusa przekroczą: 200 zł w przypadku osób fizycznych i 500 zł w przypadku firm. Zgłoszenia do rejestru dokonać będzie mógł wierzyciel, któremu nie udało się samodzielnie odzyskać należności. W tym przypadku będą to m.in. urzędy skarbowe, samorządy i organy kontroli celnej.

Rejestr ten przygotowywany jest przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, by mogli łatwiej weryfikować rzetelność swoich kontrahentów. Z pewnością z takiej możliwości natychmiast zaczną korzystać firmy finansowe, w szczególności oferujące szybkie kredyty gotówkowe przez Internet.

Publiczny rejestr ma być dostępny bezpłatnie za pomocą internetowej platformy. System ma ruszyć w drugiej połowie 2015 r. Jego powstanie z pewnością bardzo ułatwi pracę analitykom kredytowym. Pozwoli na uszczelnienie „sita” przez które przechodzą wnioski osób starających się o szybki kredyt gotówkowy przez Internet. Dla pożyczkobiorców to ważna wiadomość, bo do rejestru można będzie trafić nie tylko za zaległy VAT lub podatek od nieruchomości. Wystarczy nawet niezapłacony mandat za przekroczenie prędkości na drodze…

Czy szybki kredyt gotówkowy przez Internet zniknie z rynku?

Aby możliwe było udzielenie naprawdę szybkiego kredytu gotówkowego przez Internet, pożyczkodawca musi mieć możliwość jeszcze szybszego sprawdzenia zdolności płatniczej kredytobiorcy.

W dobie zaawansowanego rozwoju systemów gromadzących i przetwarzających dane możliwa jest automatyczna i odpowiednio szczegółowa weryfikacja wniosku o szybką pożyczkę gotówkową przez Internet.

Wystarczy własna baza oraz informacje z kilku powszechnie już dostępnych źródeł (w tym BIK i ogólnopolskie rejestry dłużników), by móc podjąć decyzję, czy można uruchomić gotówkę i z jakim prawdopodobieństwem taki kredyt zostanie spłacony na czas.

Uruchomienie dodatkowego zbioru danych, w dodatku działającego pod egidą instytucji rządowej, będzie dla pożyczkodawców bardzo cennym, bo w pełni wiarygodnym źródłem informacji. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze ocenianie wypłacalności klientów i z pewnością konsekwencją tego będzie zmniejszenie dostępności szybkiego kredytu gotówkowego przez Internet dla pewnej grupy osób. Nie znaczy to jednak, że ekspresowe pożyczki znacząco stracą na popularności.

Zmniejszone ryzyko inwestycyjne może ułatwić bankom i firmom pożyczkowym opracowanie korzystniejszych (czyli przede wszystkim tańszych) ofert, dzięki czemu szybki kredyt gotówkowy przez Internet wciąż będzie dla klientów atrakcyjny i wciąż tak samo poszukiwany, jak dotychczas.

66 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie od kredytów można się uzależnić, dlatego należy uważać i nie cieszyć się zbytnio tym, że tak łatwo jest go dostać…

  2. Dla mnie najlepszą opcją było by gdybyśmy wkrótce już wszystko mogli załatwiać bez wychodzenia z domu, także kredyty 😉

  3. Firmy pożyczkowe nie udzielają kredytów, tylko wyłącznie pożyczki. Obecnie, ze względu na program 500+, bardzo mocno spadło udzielanie krótkoterminowych pożyczek. Kredyty, czy pożyczki gotówkowe jednak nie znikną z internetu, ponieważ jest to dobre i będzie coraz lepsze źródło dochodu, zarówno dla banków i firm pożyczkowych. Firmy pożyczkowe mogą tworzyć swoje bazy i takie mają, ale nie oznacza to wcale, że obniżą akcję pożyczkową. Podobnie jest z bankami, które przede wszystkim korzystają z BIK-u. I to jest podstawowy wyznacznik czy udzielić kredyt/pożyczkę czy nie.

  4. Szybkie pożyczki nie są złe, ale coraz bardziej faktycznie takie firmy sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów i tego nie unikniemy… przez to sam długo szukałem pożyczki dla siebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here