Szybki kredyt gotówkowy przez internet będzie trudniej dostępny

66
Szybki kredyt gotówkowy przez internet będzie trudniej dostępny

Już wkrótce banki i prywatne firmy oferujące szybki kredyt gotówkowy przez Internet uzyskają nowe narzędzie do dodatkowej weryfikacji potencjalnych klientów.

Ministerstwo Finansów ogłosiło właśnie, że zamierza uruchomić własny rejestr osób i firm zalegających z podatkami i innymi opłatami na rzecz państwa.

Pod lupą fiskusa

Zgodnie z założeniami Ministerstwa do rejestru trafią dłużnicy, których zobowiązania wobec fiskusa przekroczą: 200 zł w przypadku osób fizycznych i 500 zł w przypadku firm. Zgłoszenia do rejestru dokonać będzie mógł wierzyciel, któremu nie udało się samodzielnie odzyskać należności. W tym przypadku będą to m.in. urzędy skarbowe, samorządy i organy kontroli celnej.

Rejestr ten przygotowywany jest przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, by mogli łatwiej weryfikować rzetelność swoich kontrahentów. Z pewnością z takiej możliwości natychmiast zaczną korzystać firmy finansowe, w szczególności oferujące szybkie kredyty gotówkowe przez Internet.

Publiczny rejestr ma być dostępny bezpłatnie za pomocą internetowej platformy. System ma ruszyć w drugiej połowie 2015 r. Jego powstanie z pewnością bardzo ułatwi pracę analitykom kredytowym. Pozwoli na uszczelnienie „sita” przez które przechodzą wnioski osób starających się o szybki kredyt gotówkowy przez Internet. Dla pożyczkobiorców to ważna wiadomość, bo do rejestru można będzie trafić nie tylko za zaległy VAT lub podatek od nieruchomości. Wystarczy nawet niezapłacony mandat za przekroczenie prędkości na drodze…

Czy szybki kredyt gotówkowy przez Internet zniknie z rynku?

Aby możliwe było udzielenie naprawdę szybkiego kredytu gotówkowego przez Internet, pożyczkodawca musi mieć możliwość jeszcze szybszego sprawdzenia zdolności płatniczej kredytobiorcy.

W dobie zaawansowanego rozwoju systemów gromadzących i przetwarzających dane możliwa jest automatyczna i odpowiednio szczegółowa weryfikacja wniosku o szybką pożyczkę gotówkową przez Internet.

Wystarczy własna baza oraz informacje z kilku powszechnie już dostępnych źródeł (w tym BIK i ogólnopolskie rejestry dłużników), by móc podjąć decyzję, czy można uruchomić gotówkę i z jakim prawdopodobieństwem taki kredyt zostanie spłacony na czas.

Uruchomienie dodatkowego zbioru danych, w dodatku działającego pod egidą instytucji rządowej, będzie dla pożyczkodawców bardzo cennym, bo w pełni wiarygodnym źródłem informacji. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze ocenianie wypłacalności klientów i z pewnością konsekwencją tego będzie zmniejszenie dostępności szybkiego kredytu gotówkowego przez Internet dla pewnej grupy osób. Nie znaczy to jednak, że ekspresowe pożyczki znacząco stracą na popularności.

Zmniejszone ryzyko inwestycyjne może ułatwić bankom i firmom pożyczkowym opracowanie korzystniejszych (czyli przede wszystkim tańszych) ofert, dzięki czemu szybki kredyt gotówkowy przez Internet wciąż będzie dla klientów atrakcyjny i wciąż tak samo poszukiwany, jak dotychczas.

66 KOMENTARZE

 1. Ja myślę, że to dobrze. NIektórzy ludzie biorą kolejną pożyczkę tylko po to, by spłacić poprzednią pożyczkę, czy dług. A jak wiadomo, pożyczki internetowe mają mnóstwo kruczków i drobnych druczków, które przysparzają dodatkowych problemów

 2. Podoba mi się ten pomysł, takie coś dostępne dla każdego powinno być od dawna, bo niektórzy sądzą, że mogą być bezkarni, a tak każdy kowalski może sobie sprawdzić kontrahenta.

  Zapraszam do siebie po Generali Poznań 🙂

 3. Niech dają ile mogą. Ja bym mógł pożyczać każdemu. Tylko żeby mi taki osobnik udowodnił, że wie w co zainwestować albo z czego odda bo tak to nie warto pożyczać bo wiemy jak to u nas w Polsce jest

 4. Ja tam z takiej zmiany jestem bardzo zadowolony. Mnie to nie dotyczy, ale jestem pewien, że dzięki temu wielu ludzi nie wpakuje się w duże kłopoty.

 5. Kredyty gotówkowy to dość abstrakcyjne stwierdzenie, bo w zasadzie w Internecie mamy wiele możliwości na uzyskanie gotówki. Jeśli chodzi o większe pieniądze to i tak ludzie zazwyczaj udają się do placówek stacjonarnych.

 6. Moje zdanie jest krytyczne, jeżeli chodzi o szybkie kredyty internetowe. Przeraża mnie, z jaką łatwością można je brać. Często słyszy się obecnie o przypadkach, w których ktoś na kogoś bierze kredyt, a wystarcza mu do tego tylko obcy nr pesel. Następnie podaje swój adres, nazwisko i może się cieszyć z pieniędzy, a komornik potem robi swoje i wchodzi na konto osoby, której był podany pesel. W zasadzie to skandal, należy to zmienić jak najszybciej, a co z tych zmian wyjdzie to zobaczymy.

 7. Na kredytach przez internet ludzie zarabiają krocie.Znam jedną osobę, która tak „zarabia” i skwitowała mi krótko: „Ludzie pożyczają, bo bieda w kraju”. Pytanie tylko co się dzieje jak nie mają z czego oddać.

 8. Z tymi kredytami to jest niezła ściema. Nikomu nie polecam tego brać, później jest takie oprocentowanie, że spłacasz dwa-trzy razy tyle ile zaciągnąłeś!

  • Ale jaka ściema ? przecież każdy z nas biorąc pożyczkę czy kredyt ma możliwość przeczytania umowy, regulaminu itp. a więc wie na co się decyduje.

 9. Ja już nie raz korzystałamz takich kredytów – co prawda, na niewielkie kwoty, ale jakoś nigdy nie miałam z tym dużych problemów. To jest robione dla naszej wygody a nie po to by kogoś w coś wrobić.

 10. Odnośnie kwestii czy zniknie kredyt przez internet to według mnie bardziej prawdopodobne jest to, że kiedyś znikną placówki bankowe, a klienci będą załatwiać wszystko przez internet lub w inny sposób 😉 W czasach, gdzie stawia się na nowe technologie opcja wycofywania się z internetu z usługami jest raczej niemożliwa.

 11. Teraz banki muszą się bardziej starać od kredytobiorców, bo to oni zabiegają o klientów. Poza tym zainwestowanie w dodatkowe bazy sprawdzające wypłacalność klientów, to dla nich nie problem. Nie spodziewam się większych zmian na tym polu.

 12. jestem ciekawa, co na to uzależnieni od szybkich pożyczek klienci? Może niektórzy przynajmniej obudzą się z amoku brania kolejnych pożyczek, jak będzie po prostu trochę trudniej.

 13. Mnie jako kredytobiorcy nie przeszkadza kontrola. Wolę, aby bank czy firma udzielająca kredytu była pewna, że jestem w stanie spłacić kredyt. Jeśli mi nie przyznają kredytu to znaczy, że mnie na niego nie stać i dobrze że go nie dostane.

 14. Jak długo będą banki, jak długo ludzie będą wpadać w kłopoty finansowe i lądować w bazach dłużników, tak długo będą potrzebne takie pożyczki, czy będzie trudniej to nie wiem najwyżej zejdzie to do podziemia.

 15. Wczoraj dostałem taką ofertę mimo, że mam już kredyt hipoteczny i w moim odczuciu kompletnie nie stać mnie na kolejny dość wysoki kredyt. Widocznie instytucje bankowe uważają inaczej lub nie mają jeszcze tych narzędzi.

 16. Wydaje mi się, że taki rejestr wręcz ustrzeże niektórych klientów. Bo pożyczać pieniądze jest łatwo, ale później oddawać już trudniej. A i gdy firmy pożyczkowe będą miały więcej „dobrych” klientów, to może szybciej obniżą koszty swoich pożyczek.

 17. Przeraża mnie to jak państwo ma nas za kompletnych idiotów i traktuje nas jak dzieci. Dorosły człowiek powinien brać odpowiedzialność za swoje postępowanie i państwu nic do tego.

 18. Miesiąc@, ja sie nie zgadzam z Tobą! Kredyt nie powinien byc przywilejem jedynie dla ludzi, którzy już maja pieniądze.

 19. To bardzo źle. Powinno być coraz łatwiej móc korzystać z szybkiej pożyczki dla każdego. Rozumiem że to nie rękę bankowi. Jednak klientowi który potrzebuję szybko gotówki powinno dać się chociaż raz szansę i sprawdzić czy spłaci bardzo małą kwotę i powoli zwiększyć mu limit.

 20. Wolę żeby ktoś na chłodno ocenił czy jestem w stanie spłacić kredyt, niż pożyczyć i nie mieć z czego oddać, w efekcie czego będzie trzeba się zapożyczyć gdzie indziej.

 21. Akurat mnie dodatkowa weryfikacja nie dziwi. Banki już nie są tak chętne do pożyczania pieniędzy, jak miało to miejsce jeszcze 2-3 lata temu. Z drugiej strony to może i lepiej, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo kosztowne są takie szybkie pożyczki (nawet kilkaset procent rocznie!!!).

 22. A ja bym się bała brać pożyczkę przez Internet. Kurczę, naliczą sobie coś dodatkowego, chociaż… Lepsze to niż chwilówki i rzeczy typu Łonga com 😉

 23. Jak mówiła piosenka : Żyje w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w .. :)W Polsce nie można brać kredytów zwłaszcza tych hipotecznych. To złodziejstwo w białych rękawiczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here