Szybka pożyczka gotówkowa – co to naprawdę znaczy?

10
Szybka pożyczka gotówkowa – co to naprawdę znaczy?

Szybka pożyczka gotówkowa to synonim gotówki dostępnej nawet w kilkanaście minut, często bez wychodzenia z domu. W jej udzielaniu specjalizują się głównie firmy pozabankowe, ale popularność takiej „łatwej” gotówki sprawia, że i konserwatywni bankowcy zaczynają bardziej doceniać ten segment.

Po co ten pośpiech?

Nie zawsze szybka pożyczka gotówkowa potrzebna jest do wyjścia z sytuacji awaryjnej – od wypadku lub choroby począwszy na zepsutej pralce kończąc.

Współczesne zachowania konsumentów coraz częściej ukierunkowane są na impulsywne zakupy, często zupełnie niepotrzebne. Wszechobecne reklamy pokazujące świat pełen szczęśliwych ludzi, żyjących w eleganckich wnętrzach i cieszących się nowymi przedmiotami, sprawiają, że przeciętny Kowalski coraz bardziej poddaje się marketingowym sugestiom i też chce prowadzić tak wygodne i przyjemne życie.

Szybka pożyczka gotówkowa umożliwia szybką realizację tych pragnień. Coraz częściej wystarczy kilka kliknięć w Internecie, żeby pieniądze pojawiły się na koncie. Radość z możliwości zakupu jest tak duża, że często przesłania ona ewidentny minus szybkiej pożyczki gotówkowej – wysoki koszt.

Szybko wziąć, szybko spłacić

Ekspresowe usługi zawsze są droższe. Świat finansjery nie jest żadnym wyjątkiem od tej reguły. Szybka pożyczka gotówkowa wymaga zastosowania uproszczonych metod analizy wniosku kredytowego i przyjęcia wyższego ryzyka inwestycyjnego. Za to klient musi odpowiednio zapłacić. W związku z tym niezależnie od celu, na jaki pożyczamy pieniądze, taka szybka pożyczka gotówkowa powinna być również szybko spłacona. Dzięki temu upragnione przedmioty nie będą kosztowały dużo więcej, niż są warte.

W przypadku firm pozabankowych klient niestety nie ma szans na optymalizację kosztu pożyczki przez szybką spłatę. Koszt oferowanych przez nie szybkich pożyczek gotówkowych zawarty jest głównie w prowizji, której wartość jest stała, niezależnie od czasu spłaty. Poza tym standardowa pożyczka pozabankowa zawsze udzielana jest na krótki okres (średnio do 30 dni). Jest to zatem najmniej atrakcyjne źródło finansowania wydatków, które nie są absolutnie potrzebne.

Znacznie efektywniejszy jest szybki kredyt gotówkowy zaciągany w banku. Tu również cena za krótki czas reakcji będzie wyższa, niż w przypadku tradycyjnego kredytu, ale koszt w większości ujęty będzie w oprocentowaniu. Dzięki temu każde skrócenie czasu spłaty pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Współczesny rynek finansowy to swoista gra między klientem a bankiem lub firmą pożyczkową. Celem tej rozgrywki jest wypracowanie jak największego zysku z transakcji, dzięki której klient może realizować swoje potrzeby.

Warto zatem rozsądnie podejmować decyzje finansowe i przyjąć żelazną zasadę, że szybka pożyczka gotówkowa powinna być zarazem pożyczką najtańszą.

10 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o tzw. Szybkie pożczyki gotówkowe to trzeba być naprawdę ostrożnym, choć gdyby nie pożyczki to wielu z nas byłoby jeszcze w gorszej sytuacji

    • Jeśli masz chwilowy brak środków i weźmiesz pożyczkę wiedząc że będziesz w stanie w dość szybkim czasie ją oddać, to faktycznie może poratować, ale osoby zadłużone biorące pożyczkę wpędzają się w jeszcze większe bagno niż byli dotychczas.

  2. Pożyczki niestety nie są dla wszystkich, ale wszystkim są proponowane. Przez to powstają patologie. Ludzie nie potrafią z nich korzystać w sposób kontrolowany i racjonalny…

  3. Czasami tak się zdarza, że pożyczka jest konieczna jako ostatnia deska ratunku. Wtedy taka pożyczka choć pomaga to nie jest najlepszą formą pożyczki. No ale już pożyczka poświęcona na inwestycje ze zwrotem jest po prostu szansą na odniesienie sukcesu, o ile pomysł mamy dobry.

    Pozdrawiam

  4. Szybka pożyczka jest ok, jeśli spłacimy ją w ciągu założonych dni, np. 30 dni. Natomiast jest kompletnie nie opłacalna w przypadku pożyczek na dłuższy okres. Dlaczego? Ponieważ odsetki są kolosalne w skali roku.

  5. I właśnie ten cytat oddaje paradoks naszych czasów – „Współczesne zachowania konsumentów coraz częściej ukierunkowane są na impulsywne zakupy, często zupełnie niepotrzebne. Wszechobecne reklamy pokazujące świat pełen szczęśliwych ludzi, żyjących w eleganckich wnętrzach i cieszących się nowymi przedmiotami, sprawiają, że przeciętny Kowalski coraz bardziej poddaje się marketingowym sugestiom i też chce prowadzić tak wygodne i przyjemne życie.”… A ja uważam, że jednak lepiej kierować się dewizą” mierz siły na zamiary – nie mówię tu o podbramkowych sytuacjach nagłych, losowych, kiedy może okazać się, że szybka pożyczka będzie dosłownie na wagę życia – bezmyślny konsumpcjonizm i pogoń za dobrami materialnymi to plaga naszych czasów, która napędza lawinę bankrutów. Przykre ale prawdziwe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here