Pożyczka gotówkowa w domu klienta

1
Pożyczka gotówkowa w domu klienta

Szybki rozwój rynku kredytów gotówkowych pozwala nam uzyskać finansowanie przy coraz mniejszym zaangażowaniu i nakładzie czasu. Pożyczamy dużo i chętnie. Pożyczka gotówkowa w domu klienta jest jednym z produktów, które mają jeszcze bardziej zachęcić konsumentów do skorzystania z oferty kredytowej.

Kredyt na dowóz

Same banki i SKOK-i udzieliły w zeszłym roku kredytów konsumpcyjnych o wartości ponad 70 miliardów zł. Nie ma dokładnych danych na temat wartości rynku pożyczek pozabankowych, ale z pewnością w grę wchodzą równie niebagatelne sumy. W wyścigu o klientów szukających gotówki instytucje finansowe wymyślają coraz to nowe oferty i promocje. Banki mają już stałą i silną konkurencję w postaci prywatnych pożyczkodawców, którzy wiodą prym w mikropożyczkach udzielanych przez Internet. To jednak nie koniec udogodnień – aby ułatwić klientom zaciągnięcie pożyczki niektóre firmy oferują dostawę gotówki do domu, a nawet miejsca pracy.

Udzielenie pożyczki gotówkowej w domu klienta odbywa się na bardzo prostych zasadach. Podstawą jest oczywiście wypełnienie wniosku – na stronie internetowej lub w trakcie spotkania z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Jeśli wniosek jest pozytywnie zaopiniowany, przedstawiciel przywozi nam dokumenty do podpisu oraz ustaloną kwotę. Także spłata pożyczki możliwa jest z tzw. obsługą domową. Pożyczkodawca sam przynosi i odbiera gotówkę.

Kłopotliwa pożyczka gotówkowa w domu klienta

Gotówka bez wychodzenia z domu jest z całą pewnością bardzo wygodnym rozwiązaniem, jednak oprócz blasków są i cienie. Komfortowy serwis domowy powoduje znacznie wyższą cenę i tak już drogiej pożyczki pozabankowej. Wizyty przedstawiciela generują po stronie pożyczkodawcy wyższe koszty, które rzecz jasna musi zrekompensować klient.

Nie zawsze pożyczka gotówkowa w domu klienta udzielana jest na zasadzie ostatniej deski ratunku. W wielu przypadkach może być ona bardzo pomocnym narzędziem np. dla osób niepełnosprawnych lub takich, które muszą pokryć nagłe, niezaplanowane wydatki, a ich system pracy uniemożliwia dotarcie do banku w godzinach otwarcia. Te grupy klientów stanowią jednak mniejszość. Należy otwarcie powiedzieć, że wielu pożyczkobiorców korzysta z tzw. „chwilówek” w podbramkowych sytuacjach, często ukrywając ten fakt przed rodziną. Możliwość bezpośredniej dostawy pieniędzy, bez śladu na rachunku bankowym i w dodatku np. do miejsca pracy, ma dla wielu osób decydujące znaczenie.

Udzielanie pożyczek z dostawą wymaga również rozbudowanej siatki przedstawicieli, dlatego ten produkt oferują tylko niektóre firmy, w dodatku ograniczając możliwość dostarczenia gotówki np. tylko do dużych miast lub wybranych województw. Liczba pożyczkodawców i ich zasięg stale jednak rośnie, co sprawia, że pożyczka gotówkowa w domu klienta stała się wyspecjalizowanym produktem z zauważalnym już udziałem w rynku krótkoterminowych produktów finansowych.

1 KOMENTARZ

  1. Nie lepiej w takim razie wziąć pożyczkę przez internet, skoro za wizytę przedstawiciela we własnym domu „płacimy znacznie wyższą cenę”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here