Pożyczka gotówkowa przez internet czy karta kredytowa?

14
Pożyczka gotówkowa przez internet czy karta kredytowa?

Polacy wciąż dopiero uczą się oszczędzać. Z tego powodu wiele wydatków, które nie stanowią stałej pozycji w domowym budżecie finansuje im pożyczka gotówkowa przez internet.

Szybko uruchamiane pieniądze pozwalają zaspokoić zarówno poważne potrzeby, jak i niewinne zachcianki. Zanim jednak sięgniemy po takie ekspresowe rozwiązanie, warto sprawdzić, czy to rzeczywiście najlepszy instrument.

Finansowe alternatywy

Pożyczka gotówkowa przez internet jest kusząca głównie z powodu wygodnego sposobu jej uzyskiwania. Czasem wystarczy kilkanaście minut przy komputerze, by pieniądze zasiliły nasze konto. W tym produkcie wyspecjalizowali się prywatni pożyczkodawcy, ale banki także starają się zatrzymać „chwilówkowych” klientów i w ofercie większości z nich także widnieje przystępny kredyt gotówkowy przez internet.

Pozabankowe pożyczki gotówkowe przez internet zaciągają w dużej mierze osoby mające raczej małą zdolność kredytową lub których relacje z bankami są, delikatnie mówiąc, skomplikowane. Ponieważ nie mają dostępu do oferty bankowej, są czasem wręcz skazane na drogie oferty z sektora prywatnego. Jeśli jednak potencjalny pożyczkobiorca ma w miarę stabilną sytuację finansową i pozytywną historię kredytową, może śmiało korzystać z tańszych propozycji bankowych.

Standardowo do finansowania zakupów o wartości do kilku tysięcy wykorzystywany jest limit debetowy w rachunku bieżącym, karta kredytowa lub właśnie pożyczka gotówkowa przez internet. Niezależnie od tego, na co chcemy wydać pieniądze, to pożyczka powinna być zawsze brana pod uwagę w pierwszej kolejności.

Najbezpieczniejsza pożyczka gotówkowa przez internet

Banki reklamują limity debetowe i karty kredytowe jako najwygodniejszy sposób finansowania zakupów. Dodatkową zachętę stanowią różnego rodzaju promocje i bonusy za aktywne korzystanie z udzielonych otwartych kredytów.

Pożyczka gotówkowa przez internet jest jednak dla klienta bez porównania bezpieczniejsza i korzystniejsza. Klienci korzystający z kart kredytowych szybko przyzwyczajają się do tego, że mogą ciągle korzystać z przyznanego limitu, co w zasadzie sprowadza się do tego, że raz wykorzystana kwota rzadko kiedy jest spłacana w całości i na dłużej. Większość klientów ponownie wykorzystuje kredyt zaraz po jego całkowitej lub częściowej spłacie. W rezultacie ich zdolność kredytowa jest cały czas obniżona.

Pożyczka gotówkowa przez internet, niezależnie od tego w jakiej instytucji została zaciągnięta, musi być spłacana w określonych terminach, aż do całkowitego uregulowania zobowiązania.

Klientowi łatwiej jest dzięki temu utrzymać dyscyplinę finansową. Ponadto każdy terminowo spłacony kredyt, nawet na małą kwotę, buduje naszą historię kredytową i bardzo wzmacnia wiarygodność w oczach analityków kredytowych. To z kolei ułatwi pozyskanie w razie potrzeby kolejnej pożyczki, na stopniowo coraz lepszych warunkach.

Z tego ostatniego aspektu zdaje sobie sprawę stosunkowo niewielu klientów, a to właśnie jedna z najważniejszych przewag, jaką ma pożyczka gotówkowa przez internet nad kartą kredytową.

14 KOMENTARZE

 1. Bardzo interesujące wiadomości i ciekawa porada, bo właśnie stanąłem przed podobnym wyborem czy skorzystać z wyrobienia karty kredytowej z limitem 5000zł czy wziąć podobną kwotę za pośrednictwem po prostu kredytu przez internet. Teraz już wiem co jest korzystniejsze. Wielkie dzięki.

 2. problem z kartami kredytowymi jest taki, że posiadając ją, siłą rzeczy musisz z niej korzystać, a jak nie korzystasz to płacisz. Wychodzi na jedno. Jeśli masz jakiś cel pojedynczy na który potrzebujesz zastrzyk szmalu to lepiej pożyczyć niż zaciągać na karcie kredytowej

 3. Dzięki za dobrą i fachową poradę. Ja wybiorę jednak chyba opcję pożyczki przez internet. Nie mogłabym mieć karty kredytowej, bo nie potrafiłabym się kontrolować 🙂

 4. Jakbym miała wybierać pomiędzy jednym a drugim zdecydowanie wybrałabym pożyczkę gotówkową przez internet ze względu na wygodny sposób jej uzyskania. Nie trzeba mieć wysokiej zdolności kredytowej więc dostępna jest prawie dla każdego.

 5. Nigdy nie korzystałem z kart kredytowych – obawiam się, że dług by rósł i rósł aż w końcu nie można by go było spłacić. Pożyczki gotówkowe jak najbardziej – zawsze zdarza się trudna sytuacja życiowa. A przynajmniej sie regularnie spłaca i pozbywa balastu

 6. Oszczędzanie w gruncie rzeczy to nie taka prosta sprawa. Jak przyjdzie nam taki okres jak np. wrzesień kiedy jest tyle wydatków związanych ze szkołą naszych dzieci, to nie sposób odłożyć jakikolwiek grosz i co wtedy? Gdybym miał się decydować na kredyt to na pewno nie przez internet,a to dlatego, że wolę być przy załatwianiu osobiście.

 7. Nie zgadzam się co do wyższości pożyczki nad kartą kredytową w każdym przypadku. Trzeba mieć na uwadze to, że jeżeli korzystamy z karty kredytowej umiejętnie, to jednocześnie zyskujemy właściwie bezpłatny kredyt. Ma to miejsce wtedy gdy spłacimy całość zadłużenia w okresie bezodsetkowym.

 8. Myślę że pożyczka jest b=na dłuższą metę lepszym rozwiązaniem, jeżeli nie chcemy mieć deficytu. Ale jeżeli wiemy że raczej będziemy żyć na kredyt to karta kredytowa lepsza. I jeżeli oczywiście w terminie wszystko spłacamy.

 9. Nie przekonują mnie pożyczki przez internet, trochę mi ‚śmierdzą’… Ale fakt, są dużo wygodniejsze i szybsze niż tradycyjne kredyty

 10. byliśmy sceptycznie nastawieni do zakupów przez internet, a teraz większość z nas nie wyobraża sobie bez nich życia. myślę więc że pożyczki przez internet również nas do siebie przekonają i przyzwyczają.

 11. myślę, że pożyczki przez internet przyzwyczają nas do siebie tak jak zakupy przez internet. najpierw byliśmy nieufni a teraz nie wyobrażamy sobie bez nich życia. no, może nie wszyscy.

 12. Trudno znaleźć w sieci przydatne informacje na ten temat. Dobrze, że trafiłem w końcu na ten blog, wiele mi pomógł. Świetny i obszerny wpis wytłumaczył mi wszystkie problemy jakie miałem. Dziękuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here