Łatwo dostępny kredyt gotówkowy dla firm

11
Łatwo dostępny kredyt gotówkowy dla firm

Kredyt gotówkowy dla firm jest potrzebny nie tylko do finansowania rozwoju, ale także do utrzymania bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ta druga sytuacja ma miejsce szczególnie na początku działalności firmy, zanim uda jej się osiągnąć stabilne i regularne przychody. Jednak dla nowo powstałych podmiotów uzyskanie pożyczki jest bardzo trudne. Brak odpowiednio długiej i dobrej historii finansowej sprawia, że banki niechętnie udzielają im finansowania.

Do niedawna początkujący przedsiębiorcy nie mieli alternatywy do oferty bankowej. Kredyt gotówkowy dla firm stał się poszukiwanym produktem do tego stopnia, że zwrócili na niego uwagę także prywatni pożyczkodawcy.

Pozabankowa pożyczka dla firm od ręki

Najczęstszym celem udzielania kredytów gotówkowych dla małych i średnich firm jest utrzymanie ich działalności operacyjnej. Bardziej złożone potrzeby, jak inwestycje czy przekształcenia, finansowane są za pomocą innych instrumentów, np. kredytów inwestycyjnych lub obligacji.

Przedsiębiorstwo, które w danym momencie swojej działalności musi posiłkować się zewnętrznym kapitałem, na ogół potrzebuje gotówki w krótkim czasie. Szybkie pożyczki są specjalnością podmiotów pozabankowych, których model działania odpowiada takiemu właśnie zapotrzebowaniu. W dostępnych na rynku ofertach pojawia się możliwość uzyskania kredytu gotówkowego dla firm nawet w ciągu jednego dnia. To prawdziwie ekspresowa reakcja w porównaniu z czasem, jakiego potrzebuje każdy bank do analizy najprostszego nawet wniosku kredytowego.

Uproszczone procedury utrudniają jednak podjęcie decyzji o udzieleniu wysokiej kwoty pożyczki. Dlatego w ofertach pozabankowych proponowane kwoty są stosunkowo niskie – zazwyczaj nie przekraczają one 10 tysięcy złotych. Taka kwota może być naprawdę pomocna tylko dla najmniejszych firm, co także znajduje potwierdzenie w ofertach. Jednym z wymaganych tu od klienta dokumentów jest bowiem wydruk z rejestru CEIDG, co oznacza, że pozabankowe pożyczki przeznaczone są dla osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Innymi słowy jest to produkt o charakterze niemal konsumenckim.

Kredyt gotówkowy dla firm – a może jednak w banku?

Trzeba również wspomnieć, że pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe są zawsze znacznie droższe, niż produkty bankowe. Tak jest również w przypadku finansowania dla firm. Dlatego jeśli czas i sytuacja przedsiębiorstwa na to pozwala, warto spróbować sięgnąć po klasyczny kredyt gotówkowy dla firm. Niektóre banki (np. Idea Bank, FM Bank) mają w swojej ofercie kredyty dostępne w ramach prostych procedur i bez konieczności ustanawiania skomplikowanych zabezpieczeń. Z pewnością jednak żaden bank nie uruchomi pożyczki w ciągu 24 godzin, więc kredyt bankowy z pewnością nie może być wsparciem w sytuacji, gdy zagrożona jest płynność finansowa przedsiębiorstwa.

Rozwiązaniem pośrednim mogą być pożyczki gotówkowe dla firm oferowane przez niektóre ze SKOK-ów – tu decyzja kredytowa może pojawić się w ciągu 2-3 dni, a na pozytywne zaopiniowanie wniosku mogą liczyć także nowo powstałe podmioty. Kwota finansowania może wynieść nawet 50 tysięcy złotych. Warunki cenowe uzależnione są od stażu członkowskiego, dlatego nowi członkowie kasy mogą nie otrzymać najwyższej kwoty i najniższego oprocentowania. Mimo to oferta SKOK-ów dla małych firm z pewnością warta jest uwagi.

Właściciele firm powinni też być na bieżąco z publikowanymi w prasie i serwisach internetowych rankingami kredytów i pożyczek. Dzięki nim, gdy zajdzie taka potrzeba, będą mogli łatwiej i szybciej znaleźć optymalny kredyt gotówkowy dla firm.

11 KOMENTARZE

 1. Z pewnością szybkie kredyty dla firm przydadzą się im. Dobrze, że ktoś o tym pomyślał. Jednocześnie wykorzystał tutaj potrzebę jaką mają tacy właściciele by więcej zarobić. Trzeba tylko pogratulować pomysłowości 😀
  A jeżeli ktoś nie przewidział wcześniej problemów, to naewet dobrze, że zapłaci więcej, może to go czegoś nauczy i w przyszłości będzie zapobiegał zamiast leczyć.

 2. Szkoda tylko, że nawet firmie ciężko jest zdobyć dobrze oprocentowany kredyt w banku… Niestety, oferty pozabankowe coraz częściej są atrakcyjniejsze i łatwiej dostępne od banków które zamiast zachęcać klienta, skutecznie go odrzucają.

  • Fakt, ciężko firmie zdobyć dobrze oprocentowany kredyt. Banki wolą odstraszać firmy i niestety atrakcyjnych ofert coraz mniej. Ciężko zresztą cokolwiek zrobić w tym kraju własnego.

   • Zależy jak się przemyśli interes. Jak będą wszystkie scenariusze w jakich firma może być to najczęściej będziesz widzieć o tym najgorszym już parę tygodni wcześniej.

 3. „Szczerze mówiąc to najważniejszy kredyt dla firmy to kredyt zaufania. Pieniądze same przyjdą ????'”
  No niestety, ścieżka jest nieco dłuższa.
  A co myślicie o opcji broker walutowy?

 4. Ja do zabezpieczenia swojej firmy w przypadkach problemów z płynnością finansową korzystam z małych pożyczek od baku u którego mam konto. Brak oprocentowania tylko koszt wzięcia pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here