Kredyty gotówkowe online – płać tylko za rezultat

23
Kredyty gotówkowe online

Kredyty gotówkowe online są w tej chwili bardzo popularną formą zaciągania niewielkich pożyczek na pilne wydatki. Ich łatwa dostępność i uruchamianie pieniędzy w krótkim czasie ma oczywiście wysoką cenę, ale coraz większa liczba ludzi akceptuje koszty „chwilówek” w zamian za szybki zastrzyk gotówki. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, co składa się na cenę pożyczki.

Za co płaci kredytobiorca?

Pożyczki i kredyty gotówkowe online oferowane są przez banki i prywatne instytucje pozabankowe. Te ostatnie wyspecjalizowały się w udzielaniu pożyczek na krótkie okresy (na ogół do miesiąca) i w niewielkich kwotach, ale ich przewagą konkurencyjną jest tempo działania – większość z nich jest w stanie podjąć decyzję o uruchomieniu pożyczki w kilkanaście minut i równie szybko przelewa ją na konto klienta. Banki działające według dużo bardziej złożonych przepisów i regulacji takiej swobody działania nie mają, ale niektóre z nich posiadają już systemy umożliwiające bardzo szybką ocenę wniosku kredytowego dla pożyczek o wartości kilku tysięcy złotych.

Klient płaci za szybkość działania i zwiększone przez to ryzyko pożyczkodawcy. W krótkim czasie nie można bowiem dokładnie sprawdzić wiarygodności klienta. Także konieczność stałego dysponowania gotówką do szybkich wypłat dla klientów ma swoją cenę dla instytucji finansowej. Cały ten koszt przenoszony jest na klienta w postaci bardzo wysokiego oprocentowania i prowizji za uruchomienie kredytu gotówkowego online. Bezpieczna pożyczka gotówkowa to taka, w której pojawiają się tylko te dwa elementy ceny (oczywiście mówimy tu o pożyczce spłacanej terminowo).

Kredyty gotówkowe online nie za wszelką cenę

Mimo postępującej profesjonalizacji sektora usług finansowych, także pozabankowych, wciąż zdarzają się niestety sytuacje, w których oprócz prowizji i oprocentowania pożyczkobiorca musi wnieść opłatę przygotowawczą lub manipulacyjną i opłata ta nie jest mu zwracana, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy pożyczkowej.

Tymczasem ustawa o kredycie konsumenckim, która obejmuje również pożyczki pozabankowe, wyraźnie stwierdza, że pożyczkodawca nie może zatrzymać wniesionych przez klienta opłat (za wyjątkiem opłat notarialnych i na rzecz organów administracji publicznej, np. wymaganych podatków), jeżeli umowa nie dochodzi do skutku lub klient rozwiązał ją w przysługującym mu terminie 14 dni od daty zawarcia.

Należy więc pamiętać, że instytucje prowadzące praktykę bezwarunkowego zatrzymywania opłat przygotowawczych (np. z tytułu samego rozpatrzenia wniosku) po prostu łamią prawo i potencjalny klient powinien omijać je szerokim łukiem. Kredyty gotówkowe online oferowane przez banki są pod tym względem na pewno bezpieczniejsze, ponieważ tego typu praktyki po prostu nie mają w nich miejsca.

Warto pamiętać o tych zasadach, szukając szybkiej gotówki. Szczególnie że kredyty gotówkowe online dostępne są tylko dla osób z naprawdę dobrą historią kredytową i wielu klientów może wybierać wyłącznie w ofertach firm pozabankowych.

23 KOMENTARZE

 1. Ciekawa wskazówka. Ja co prawda nie brałem takiej pożyczki, jednak wielokrotnie trafiałem na oferty. Dobrze będzie o tym pamiętać, gdy będzie się brało pożyczkę – wtedy nie umoczy się pieniędzy.

  Mnie jednak zawsze ciekawiło na czym zarabiają przez internet Ci, którzy oferują pożyczki na 0%. Ale to pewnie pozostanie jeszcze dla mnie zagadką :p

 2. Moim zdaniem takie pożyczki to jedna wielka lichwa. Jak można pożyczyć 1000zł a oddać np. 2000 zł? Niektórzy ludzie po prostu bezczelnie zarabiają na tym że inni są w beznadziejnej sytuacji, a pożyczki na tak wysoki procent pogrążają ich jeszcze bardziej. Ot cała Polska rzeczywistość ;/

 3. Polska rzeczywistość , że inni zarabiają na naiwności pozostałych. Są takie czasy, że każdy myśli tylko o sobie. Pożyczek jest co raz to więcej, oferty każdej z nich są „wyjątkowe” i lepsze do innych.
  To wszystko to chwyt marketingowy, nigdy nie brałem takiego pożyczki i nie mam zamiaru, oprocentowanie tych pożyczek jest tak duże , że tylko osoby bez wyobraźni są wstanie podpisać umowe.

 4. Teraz coraz drudniej o kredyt i wydawac by sie mogło, że banki chcą działąc na naszą korzyść, ale niestety warunki są coraz wyzsze, za to maleje ilosc formalnosci.

 5. Ja się wcale nie dziwie, że taki system przynosi jednym korzyści, a drugim straty. Jeżeli ktoś jest na tyle inteligentny to z góry powinien przewidzieć, że strona przeciwna coś kombinuje, dlatego jeżeli już decydować się na pożyczkę to w sprawdzonym punkcie.

 6. Tak jak Bartek napisał takie czasy. Ale my jesteśmy ludźmi tych czasów i powinniśmy sobie w nich radzić. Każdy dorosły człowiek powinien potrafić odróżnić ściemę od prawdziwej oferty, a jeśli nie jest pewien to nie powinien się w coś takiego angażować.

  http://sklep.prospeed.pl/

 7. Nie jestem za braniem takich pożyczek.To są z reguły nie duże pożyczki ale potem możemy mieć ze spłatą ich poważny problem.Artykuł ten daje do myślenia , aby każdy kto chce wziąć taki kredyt dobrze się nad swoim krokiem zastanowił.

 8. Monika każdy kto potrafi liczyć to się z tym zgodzi. Niestety tak ktoś ułożył ten świat, że kredyt przynajmniej jeden duży w życiu trzeba wziąć. A co do artykułu to dobrze ugryziony temat, przenoszenie kosztów przez ryzyko na klienta to niestety standard, nie tylko w branży bankowej 🙂

 9. Kredyt jak kredyt, w żaden nie wejdę ponieważ w życiu nigdy nie ma nic za darmo, z tego też powodu omijam je szerokim łukiem. Zawsze coś się oberwie z kieszeni…

 10. Rozumiem, że czasami brakuje pieniędzy ale czy ludzie nie mają kompletnie nikogo, tylko muszą sięgać po szubienice? Kredyty hipotecznie – jedyne które potrafię zrozumieć bo faktycznie nie każdy jest w stanie pożyczyć od znajomych 300 tys zł. A i przy tym również należy bardzo uważać. Niestety żyjemy w świecie gdzie każdy chce jak najlepiej dla siebie nawet kosztem innych…

 11. Niestety, w moim najbliższym otoczeniu(oprócz przedsiębiorców)mam jedynie niekorzystne przykłady wykorzystywania pożyczek (patrz- pętla kredytowa).

 12. Kredyty są i będą ale czy ludzie będą wiedzieli jaki kredyt wsiąść żeby nie zostać oszukani zapewne nie. Nie mówię tu o ludziach którzy jednak czytają recenzję danego banku itd itd. tylko o zwykłym szaraczku który po prostu na coś potrzebuje gotówki i nie ma czasu na czytanie różnych opinii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here