Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

2
Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

Potrzeba pożyczenia pieniędzy pojawia się na ogół dość nagle i niespodziewanie. Wyjątkiem są jedynie kredyty mieszkaniowe i – w mniejszym stopniu – samochodowe. Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są zatem jednym z najbardziej poszukiwanych produktów finansowych dla konsumentów.

Ograniczone procedury, ograniczone zaufanie

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń oferowane są przez banki, które mają monopol na udzielanie tej formy instrumentu finansowego. Ich klienci rzeczywiście mogą liczyć na dostęp do najtańszej na rynku gotówki bez konieczności przedstawiania licznych dokumentów (w tym zaświadczeń o zarobkach). Pamiętajmy jednak, że banki poprzez państwowy system nadzoru są zobligowane do ograniczania ryzyka inwestycyjnego. Kredyt na dowód jest rozwiązaniem dalekim od bezpiecznego inwestowania, dlatego na uzyskanie szybkich pieniędzy bez formalności mogą liczyć przede wszystkim klienci cieszący się dobrą historią kredytową i odpowiednio wysokim scoringiem w Biurze Informacji Kredytowej.

Jeśli chodzi o warunki cenowe, najtańsze kredyty gotówkowe bez zaświadczeń możemy uzyskać w bankach, z których usług już korzystaliśmy. Każda kolejna transakcja i każdy wykorzystany produkt – konto bieżące, oszczędnościowe, lokata, karta kredytowa itp. – zwiększają zaufanie banku do nas jako klienta i budują jego opinię na nasz temat. Instytucja finansowa, która nas nie zna, może nie chcieć udzielić nam kredytu zaufania potrzebnego do uruchomienia strumienia gotówki.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń – nie dla każdego

Brak możliwości skorzystania z kredytu bankowego rekompensują konsumentom prywatne firmy pożyczkowe. Ich model biznesowy dopuszcza ponoszenie znacznie wyższego ryzyka inwestycyjnego, dlatego grono klientów mogących uzyskać łatwe finansowanie bez formalności jest tu znacznie większe. Szczególnie wygodne jest korzystanie z pożyczek internetowych, przy których pożyczkodawca nie wymaga żadnych zaświadczeń, a pieniądze rzeczywiście przelewane są „na dowód”. Jednak nawet w tym przypadku istnieją granice zaufania – osoby borykające się z bieżącymi zaległościami, np. za energię, telefon lub czynsz, często są wpisywane do rejestrów Biur Informacji Gospodarczych. Firmy pozabankowe ściśle współpracują z BIG-ami i taka adnotacja oznacza po prostu odmowę udzielenia pożyczki.

Niezależnie od tego, czy staramy się o gotówkę w banku czy prywatnej firmie, każde zmniejszenie liczby dokumentów z naszej strony oznacza wzrost ryzyka po stronie pożyczkobiorcy. Z tego też powodu kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są droższe. Czasem więc warto zadać sobie trud i dopełnić formalności. Jeśli pożyczamy pieniądze na dłużej niż kilka miesięcy, różnica w cenie może być tego warta.

2 KOMENTARZE

  1. Zalatuje trochę oszustwem. Tak jak pisze Tomasz Bołz każdy pożyczkodawca chce mieć pewność, że po zaciągnięciu kredytu będziemy w stanie go spłacić, chyba, że jest to kredyt na 1000zł wtedy ok, może być nawet bez zaświadczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here