Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – wyjście czy pułapka?

20
Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – wyjście czy pułapka?

Gdy dochody z trudem wystarczają na bieżące wydatki, a relacje z bankiem pozostawiają wiele do życzenia, kredyt gotówkowy dla zadłużonych staje się często jedynym narzędziem, pomagającym uniknąć całkowitej utraty płynności.

Skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy pozabankowej przy jednoczesnym wprowadzeniu wysokiej dyscypliny w zarządzaniu pieniędzmi może sprawić, że to właśnie kredyt gotówkowy dla zadłużonych skutecznie pomoże w wyjściu na finansową prostą.

Jak pożyczać, to tylko z głową

Żeby kredyt gotówkowy dla zadłużonych mógł być prawdziwym kołem ratunkowym, a nie przysłowiowym gwoździem do trumny, należy przestrzegać następujących zasad:

 • maksymalnie zredukować wydatki,
 • dokładnie oszacować wartość pożyczki,
 • wybrać rzetelnego pożyczkodawcę, kierując się wskazówkami w innych naszych artykułach,
 • pożyczyć tylko absolutnie niezbędną kwotę, nawet jeśli warunki pożyczki będą wydawały się wyjątkowo atrakcyjne,
 • cały czas bezwzględnie i kurczowo trzymać się ustalonego planu wydatków,
 • terminowo zwrócić pieniądze.

Tylko przy takim podejściu kredyt gotówkowy dla zadłużonych pozwoli odzyskać równowagę. Klienci, którzy wyznają inne zasady, na ogół trafiają w spiralę zadłużenia, zaciągając w kolejnych firmach pożyczkowych coraz większe zobowiązania na spłatę wcześniejszych długów. Potem ich dramatyczne historie często opisują media…

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych u windykatora

Zazwyczaj osoby, które sięgają po kredyt gotówkowy dla zadłużonych, mają nie tylko kiepski scoring w systemie bankowym. Często figurują też w rejestrach długów za nieuregulowane rachunki lub czynsze. Firmy i instytucje nie mogące samodzielnie odzyskać swoich pieniędzy nie wahają się zlecać dochodzenia należności firmom windykacyjnym.

Skala tego problemu jest na tyle duża, że pożyczka gotówkowa dla zadłużonych pojawiła się w ofercie większości znanych firm świadczących tego typu usługi.

Pionierem na rynku pożyczek dla swoich dłużników była największa polska firma windykacyjna – Kruk, a niedawno takie rozwiązanie przygotowało równie znane Ultimo.

Oczywiście restrukturyzacja zadłużenia na tym etapie będzie kosztowna, ale z pewnością łatwiej będzie rozwiązać kwestię zadłużenia współpracując z windykatorem, niż próbując go uniknąć. Jeśli zatem przyszło już wezwanie z tego typu firmy, warto sprawdzić, czy w ślad za żądaniem zwrotu pieniędzy nie idzie oferta polubownej spłaty zobowiązania w realnym do wykonania harmonogramie.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych nie cieszy się dobrą opinią, bo już sama jego nazwa wskazuje na poważne kłopoty klienta. Jednak odpowiedzialnie wykorzystany będzie dobrym rozwiązaniem, nie pułapką.

20 KOMENTARZE

 1. Trzeba z rozwagą wybrać firmę pożyczkową aby właśnie nie popaść w w jeszcze większe kłopoty. Warto też zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym, który obniży ratę zadłużenia.

 2. Dla mnie również jest to dziwne podejście, ale trzeba uczciwie przyznać, że wiele osób w ten sposób żyje. Mam nawet znajomego, który notorycznie spłaca kredyt innym kredytem, na który potem bierze kolejny kredyt i tak w kółko. Trzeba mieć tylko bardzo wyluzowane podejście do życia i niczym się nie przejmować.

 3. Osobiście uważam że zaciąganie jednego kredytu tylko po to aby spłacić kolejny to bardzo ryzykowna rzecz i można popaść w tzw. wir pożyczkowy.
  W tych niepewnych czasach boje się zaciągać kredytów?

 4. Spłacanie jednego kredytu drugim nie jest wyjściem z sytuacji, ale np. wzięcie konsolidacyjnego z mniejszą ratą lub na dłuższy okres spłaty już tak.

 5. Pożyczać zawsze trzeba z głową. Czasem kredyt konsolidacyjny może pomóc, gdyż dzięki niemu będziemy mieli niższe raty i będziemy je mogli spłacać w terminie.

 6. Zaciąganie kredytu żeby spłacić drugi, to jest błędne koło. W sumie jak długo można zaciągać tak kredyty? I w efekcie trzeba spłacać dwa, lub więcej kredytów na raz.

 7. Zaciąganie kredytu na spłatę innego zobowiązania ma sens, jeśli procent kredytu jest niższy niż procent tego innego zobowiązania, np. lepiej spłacać kredyt gotówkowy, niż kartę kredytową (różnica może być nawet kilku procent).

 8. Kredyt na kredyt, a później kredyt aby spłacić poprzedni kredyt zaciągnięty na inny kredyt. Obieg zamknięty i niekończąca się opowieść. Bez sensu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here