Komu służy pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

13
Komu służy pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń pozwala na szybkie zdobycie gotówki bez konieczności skrupulatnego udowadniania zdolności kredytowej.

W tej chwili oferują ją nie tylko banki, lecz również SKOK-i i prywatni pożyczkodawcy.

Ekspresowe pieniądze

Reklamy pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń zawsze podkreślają podstawową cechę tego produktu: uruchomienie pieniędzy w wyjątkowo krótkim czasie bez prawie żadnych procedur dokumentacyjnych.

Tego typu przekazy sprawiają, że pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń w powszechnym odbiorze utożsamiana jest z „chwilówkami” dla osób w podbramkowej sytuacji finansowej. Taki wizerunek skutecznie wzmacnia oferta pozabankowych firm pożyczkowych, które stosują wyjątkowo uproszczone i zautomatyzowane metody oceny klienta i akceptują podwyższone ryzyko niespłacenia pożyczki.

Dzięki temu z ich pomocy mogą skorzystać także osoby, które nie mogą liczyć na standardowy kredyt bankowy. Dla nich taki produkt jest często jedynym sposobem na sfinansowanie ważnych wydatków.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń – dyskrecja gwarantowana

Proste procedury, szybki przelew pożyczki na konto i duża dostępność to nie jedyne zalety pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń. W czasach. gdy rynek pracy niespecjalnie sprzyja pracownikowi, możliwość pozyskania kredytu gotówkowego bez zaświadczeń może być bardzo przydatna dla osób, które nie chcą pokazywać pracodawcy, iż noszą się z zamiarem zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Pozwala to na objęcie osobistych finansów należytą poufnością.

Zresztą kwestie finansowe coraz bardziej stają się sprawą wyłącznie między klientem a instytucją finansową. Te ostatnie gromadzą olbrzymie ilości danych na temat dochodów i wydatków potencjalnych kredytobiorców. Z nich wyłania się bardzo precyzyjny obraz zdolności kredytowej i moralności płatniczej. Im dłużej te informacje są zbierane, tym łatwiej podjąć bankowi decyzję o ewentualnej wypłacie gotówki.

Często obraz klienta jest na tyle pozytywny, że bank sam występuje z inicjatywą i składa atrakcyjne oferty pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń.

Nawet jeśli z niej nie skorzystamy, to wyliczona w takiej ofercie maksymalna kwota pożyczki pokazuje, jak wiarygodnym kredytobiorcą jesteśmy dla danej instytucji. Ot, taki bezpłatny scoring…

Biorąc pod uwagę wiedzę, jaką dysponują obecnie instytucje finansowe, trudno się dziwić, że pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń stała się tak łatwo dostępna. Kilka zapytań w systemie informatycznym przyniosi znacznie więcej pożytecznych informacji, niż jakikolwiek dokument z zakładu pracy.

13 KOMENTARZE

 1. Witam
  Kredyty czy pożyczki takiego typu najczęściej posiadają lub biorą osoby, które mają złą historię kredytową , lub nie mają pracy i potrzebują gotówki.Powinniśmy sprawdzić jednak czy firma jest wypłacalna i jakie koszty będą poniesione.
  pozdrawiam

 2. Dla mnie takie pożyczki wiążą się z dużym ryzykiem i lepiej uważać jak zobaczymy reklamy w telewizji typu pożyczka bez zaświadczeń. Nie ma zaświadczeń o dochodach to co najmniej dziwne.

 3. Ja osobiście nie mam zaufania do tego typu kredytów, bo jeśli ktoś nie sprawdza dochodów, to znaczy że celuje z ofertą w osoby o słabej zdolności kredytowej, a więc taki kredyt obarczony jest sporym ryzykiem, a co za tym idzie, jest drogi.

 4. Przy takich pożyczkach zawsze musimy spłacić dwa razy więcej niż pożyczyliśmy. Nie jest to warte świeczki ale niektórym pomaga wyjść z dołka finansowego.

 5. Taka pożyczka to czasem jedyny ratunek, jeśli nie masz skąd wziąć pieniędzy, a potrzebujesz uregulować jakieś nagłe zobowiązanie. Natomiast należy mieć na uwadze fakt, żeby jak najszybciej ją spłacić, bo koszty są tak duże, że po 3-4 miesiącach odestki już zaczną przekraczać kwotę pożyczonych pieniędzy.

 6. Służy ona firmom windykacyjnym które są skumane z loan-sharksami. Czy spłacisz czy nie spłacisz, oni i tak będą na plusie, bo w najgorszym wypadku sprzedadzą dług (i tak zarabiając).

 7. Jak ktoś nie ma zdolności kredytowej, czyli nie otrzyma kredytu w banku, to takie firmy są często jedynym rozwiązaniem. Plusem jest to że można skorzystać przy promocji z takiej pożyczki za darmo (jeżeli się spełni warunki). Bo wiadomo jeżeli nie spłacimy w terminie to wtedy koszty są duże.

 8. Ewa – Ok, może i nie wyszedł. Ale są sytuacje w których potrzebujesz pieniędzy na już. Często nie przewidziane. Lub chcesz sobie kupić coś większego, droższego a nie ma jak. Wtedy przydają się pożyczki. Oczywiście trzeba pożyczać rozsądnie, bo inaczej faktycznie można sobie narobić kłopotów.

 9. Zgadzam się z Mieczysławem, generalnie jest tak, że bez pożyczki wiele osób nie zrealizowałoby swoich planów. I to nie ważne czy takich które są konieczne, czy takich które są po prostu zachcianką (np. zakup nowych ciuchów czy samochodu). To wszystko jest możliwe od razu dzięki dobrej pożyczce lub kredytowi. Jeszcze też chce podkreślić – DOBREJ, a nie takiej która będzie strasznie droga.

 10. Moim zdaniem jest tak, że pożyczka może być dobra, ale trzeba umieć wybrać ofertę. Warto skorzystać z promocji – często bowiem decydując się na taką – można sporo zaoszczędzić i nie wpaść w dodatkowe koszty. To proste…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here