Komu opłaca się szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

6
Komu opłaca się szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest jednym z największych bankowych wabików. Perspektywa błyskawicznego zastrzyku finansowego bez konieczności składania szczegółowych zeznań na temat osiąganych dochodów jest niezmiennie atrakcyjna. Przed podpisaniem umowy warto jednak chwilę zastanowić się, czy to rzeczywiście produkt optymalny dla naszych rzeczywistych potrzeb.

Komu kredyt, komu?

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na ogół wykorzystywany jest do pokrycia tych wydatków, które nie są stałym, comiesięcznym punktem domowego budżetu, ale są dla pożyczkobiorcy na tyle istotne, że nie chce (lub też nie może) z nich zrezygnować.

Polacy najczęściej zaciągają szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń po to, by przeprowadzić remont mieszkania, wyjechać na wakacyjny wypoczynek, skompletować szkolną wyprawkę dla dziecka, naprawić samochód lub pokryć koszty leczenia poza koszykiem usług gwarantowanych przez NFZ. W ten sposób wydają pożyczone pieniądze klienci bankowi.

Wśród osób korzystających z pozabankowych szybkich pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń dodatkowo znajdują się jeszcze ci, którzy na uwagę bankowych sprzedawców liczyć już nie mogą, głównie z powodu wcześniej zaciągniętych i na ogół przeterminowanych zobowiązań.

Popularna „chwilówka” jest dla wielu z nich jedyną szansą na opłacenie najpilniejszych rzeczy.

To jest ogólny profil klientów wykorzystujących szybkie kredyty gotówkowe bez zaświadczeń. Nie wszyscy z nich powinni jednak łatwo podejmować decyzję o zaciągnięciu takiego ekspresowego zobowiązania.

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń tylko dla wybranych

Mimo że reklamy szybkich kredytów gotówkowych bez zaświadczeń niezmiennie wskazują na dużą dostępność tego produktu, to jednak realną szansę na jego otrzymanie mają tylko niektórzy klienci firm finansowych, w szczególności banków.

Uproszczone procedury i szybki przelew środków na konto zarezwerwowany jest tylko dla osób z czystą kartoteką zarówno w Biurze Informacji Kredytowej, jak i biurach informacji gospodarczej (np. KRD). Jakakolwiek negatywna lub budząca wątpliwości informacja w tego typu bazach danych automatycznie spowoduje odrzucenie wniosku kredytowego.

Szybkie kredyty są też zawsze droższe od tych, gdzie klient dostarcza pełną dokumentację swojej zdolności kredytowej. Dlatego warto z nich korzystać tylko w niektórych przypadkach:

  • na pilne i naprawdę niezbędne wydatki (np. zdrowotne),
  • gdy istnieje możliwość szybszego spłacenia zadłużenia (maleje wtedy koszt obsługi kredytu)
  • gdy klient ma dobry scoring kredytowy (może wtedy rzeczywiście otrzymać szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na atrakcyjnych zasadach).

W pozostałych sytuacjach trzeba dwa razy pomyśleć, czy wydatki, z którymi wiąże się pożyczka, warte są ceny, którą przyjdzie zapłacić.

6 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy zdecydowałbym się na taki kredyt. Niby wszystko fajnie ładnie jeśli sie wie, ze bedzie z czego oddać kase. Duże koszty związane z jego utrzymaniem. Chyba naprawde musiałbym być w ciężkiej sytuacji, żeby się zdecydować

  2. Według mnie biorąc każdą szybką pożyczkę trzeba się mocno zastanowić. Jeżeli jest możliwość, to zdecydowanie lepiej zdobyć pieniądze z innych źródeł.

  3. Kredyt vide lichwa – czy to się w ogóle opłaca? W wymiarze długofalowym kredytobiorca niemal zawsze poniesie szkodę. Niestety, ale taka jest prawda – nigdy nie On jest zwycięzcą, a bank obkładający nieszczęśnika lichwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here