Ile naprawdę kosztuje tani kredyt gotówkowy?

2
Ile naprawdę kosztuje tani kredyt gotówkowy?

Zależy ci na niedrogim kredycie gotówkowym? Jego znalezienie nie musi być trudne, dzisiaj można przebiegać w ofertach bankowych i pozabankowych, dla tego też na pewno będzie można znaleźć dla siebie coś interesującego w tej dziedzinie. Wiele z firm reklamuje się, że posiadają one tani kredyt gotówkowy – czy jednak rzeczywiście możliwe jest znalezienie takiego kredytu? A może to tylko marketing i tak naprawdę kredyt kosztuje dużo?

Gdzie znajdziesz tani kredyt gotówkowy?

Poszukując dobrego kredytu, warto zwracać uwagę na koszty – pożyczanie pieniędzy może niestety kosztować bardzo dużo, zwłaszcza, jeśli nie można otrzymać ich standardowo w banku. Jeśli jednak ma się dobrą zdolność kredytową, stałe przychody z tytułu umowy o pracę, ponieważ te są najmilej przez banki widziane, wtedy można otrzymać tani kredyt gotówkowy. Dodatkowo też trzeba posiadać małe zobowiązania, dobrze też nie posiadać innych kredytów, kart kredytowych, nie mieć żadnych opóźnieni w spłacie zobowiązań lub negatywnych wpisów w bazach dłużników, na przykład w BIK. To jednak dość surowe wymogi – nie każdy przeciętny Kowalski może w związku z tym otrzymać tani kredyt gotówkowy. Gdy należy się jednak do grona szczęśliwców o stabilnej sytuacji finansowej, wtedy będzie można znaleźć idealny tani kredyt gotówkowy dopasowany do swoich potrzeb. Banki cały czas organizują różne promocje, można skorzystać z kredytów internetowych, można też zmienić bank, jeśli ten proponuje coś lepszego niż dotychczasowy. W poszukiwaniach można skorzystać z kalkulatorów internetowych, z porównywarek oraz z rankingów, ale nie warto im w stu procentach ufać, ponieważ nie biorą one pod uwagę wszystkich tych czynników, które są obliczane przez banki, zatem ostateczna wysokość raty i kosztów, gdy chodzi o tani kredyt gotówkowy, mogą się różnić i to dość znacznie.

Gdzie ukryte są koszty kredytu?

Sprawdzając oferty, trzeba pamiętać, że banki to nie instytucje charytatywne i zawsze pobierają od swoich klientów opłaty za pożyczenie pieniędzy. Najczęściej tani kredyt gotówkowy ma obniżone oprocentowanie, ale może mieć większą prowizję, trzeba będzie zapłacić dodatkowe ubezpieczenie czy też wykupić dla niższych kosztów pakiet składający się z konta osobistego czy karty kredytowej. Koszty są nieraz dobrze poukrywane i chociaż można na pierwszy rzut oka zobaczyć, że są one niewielkie, to jednak tak naprawdę po dokonaniu szczegółowych obliczeń okazuje się, że kredyt taki tani nie jest. Również reklamy mogą kłamać. Najniższe oprocentowanie będzie dotyczyło tylko wysokich kredytów, a brak prowizji tych klientów, którzy wykupią dodatkowo polisy ubezpieczeniowe. Zatem mając na celu tani kredyt gotówkowy, trzeba polegać przede wszystkim na sobie.

Studiuj tabele opłat i inne dokumenty

Żeby przekonać się o tym, ile naprawdę kosztuje tani kredyt gotówkowy, trzeba by szczegółowo przeczytać wszystkie dokumenty – regulamin udzielenia kredytu, umowę, aneksy czy tabele opłat i prowizji. Dostępne są one na stronach internetowych, więc nie trzeba udawać się po nie osobiście do banku. Warto poświęcić na ich przestudiowanie nieco czasu, aby znaleźć tani kredyt gotówkowy i na dobrych warunkach.

2 KOMENTARZE

  1. Polecam tani kredyt gotówkowy w Invest Banku. Jest to Kredyt Plus dla klientów z programu partnerskiego z siecią komórkową Plus. Już dawno nie widziałem tak taniego kredytu! Przy pożyczce 8 tysięcy złotych na 12 miesięcy moja rata wynosi 711 złotych, a oprocentowanie – niewiele ponad 17%! Wziąłem tez udział w banalnym konkursie (na dokończenie frazy „nie ma jak w Banku”) i czekam na wyniki 😀 Chciałbym zgarnąć smartfona Galaxy III Mini, który jest do wygrania w tym konkursie dla kredytobiorców…

  2. Wzięcie kredytu i tak będzie nas sporo kosztować. Można i bardzo zalecane jest wyszukanie najlepszej oferty, ale trzeba pamiętać, że suma do oddania będzie duża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here