Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

7
Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

Potrzebujesz szybko pieniędzy? Zapraszają zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe, gdzie będzie można otrzymać środki praktycznie od ręki, nawet nie wychodząc z domu. Jeśli jednak interesuje cię atrakcyjna oferta, która nie będzie droga, wtedy najlepszy będzie po prostu kredyt gotówkowy w banku. To właśnie on nadal jest najczęściej wybierany. Banki zobowiązane są do przestrzegania prawa bankowego, które z kolei nie dotyczy firm pozabankowych, gdzie klient może otrzymać pożyczkę na o wiele bardziej gorszych dla siebie warunkach. Jeśli zatem potrzebne są pieniądze od zaraz, wtedy warto wybrać kredyt gotówkowy. Gdzie jednak dostanie się taki kredyt w najlepszym wydaniu i nie trzeba będzie płacić za niego dużo?

Banki zapraszają po kredyt gotówkowy!

Wystarczy tylko przejrzeć pierwszy lepszy blok reklamowy w telewizji lub otworzyć gazetę, aby przekonać się, że każdy bank chce zaoferować klientom coś ciekawego, aby to właśnie w nim zaciągnąć kredyt gotówkowy. Banki kuszą dobrym oprocentowaniem, okrojonymi formalnościami, nieraz prezentami i promocjami powiązanymi, czyli takimi, gdzie korzystając przykładowo z kredytu i zakładając jednocześnie z nim konto bankowe lub korzystając z ubezpieczenia, będzie można zaoszczędzić jeszcze więcej! Najważniejsze jednak jest to, aby brać kredyt tam, gdzie będzie on najtańszy. Często pod przykrywką prezentów lub obniżonej prowizji kryją się inne, wyższe koszty za kredyt gotówkowy, na przykład oprocentowanie. Ważne jest zatem to, aby polegać na sobie i samemu porównać ze sobą oferty kredytowe.

Pomogą porównywarki kredytów

W sieci można znaleźć specjalne strony internetowe bardzo pomocne tym, którzy chcą zdecydować się na kredyt gotówkowy, ale nie wiedzą, do jakiego banku pójść. Kalkulatory kredytowe i porównywarki to zbawienne narzędzia, które pozwolą na to, aby móc wyselekcjonować jak najbardziej atrakcyjną ofertę. Wystarczy tylko wprowadzić do nich podstawowe dane takie jak oczekiwana kwota, czas spłaty za kredyt gotówkowy, aby móc dowiedzieć się, gdzie rata będzie najniższa – mBank, Alior, Pekao, BGŻ, ING – banków w Polsce jest naprawdę bardzo dużo, więc ręczne porównywanie ofert zajęłoby trochę czasu. Ponadto można udać się do doradcy kredytowego, który za darmo i obiektywnie będzie mógł zaproponować korzystne oferty dopasowane do potrzeb każdego klienta.

Kredyt gotówkowy weźmiesz też online

Dzisiaj wiele banków udostępnia kredyt gotówkowy online. To opcja dostępna przede wszystkim dla stałych klientów banków mających już jednolite przychody na konto od jakiegoś czasu, ale też mogą korzystać z nich ci, którzy klientami danej instytucji bankowej jeszcze nie są. Zaciągnięcie kredytów online jest bardzo proste. Wniosek wypełnia się internetowo, także można zrobić to poprzez telefon, a kredyt gotówkowy na koncie ma się w kilkanaście minut.

Pamiętaj też, że jeśli kredyt gotówkowy w banku nie jest dla ciebie, bo nie spełniasz wymogów tej instytucji, czekają na ciebie liczne oferty pozabankowe. Chociaż droższe, to pozwalają one na to, aby otrzymać pieniądze nawet wtedy, gdy nie ma się pracy lub też ma się negatywne wpisy w BIK.

7 KOMENTARZE

  1. A nie lepiej po prostu przy braniu kredytu skonsultować się z doradcą? Przynajmniej ma się pewność, że nie wkopiemy się w coś, czego nie chcemy. Dla mnie to niezrozumiałe jest, że ludzie tego nie robią… Ja kiedy brałam kredyt hipoteczny, konsultowałam się z doradcą Open finance i nie żałuję. Świetna obsługa, pomogli mi dostać ten kredyt i się udało. 🙂

  2. „Kalkulatory kredytowe i porównywarki to zbawienne narzędzia” – zdecydowanie tak, ale jednak tak jak poprzedniczka i pewnie zdecydowana większość pożyczkobiorców stawiam na kontakt z doradcą kredytowym – nie do końca natomiast zgodzę się ze stwierdzeniem, że taka osoba „za darmo i obiektywnie będzie mogła zaproponować korzystne oferty dopasowane do potrzeb każdego klienta” – sens pracy doradcy kredytowego polega na tym, żebyśmy kredyt wzięli i spłacali z odsetkami, więc ten obiektywizm nie za bardzo jest tu na miejscu.

  3. „Ponadto można udać się do doradcy kredytowego, który za darmo i obiektywnie będzie mógł zaproponować korzystne oferty dopasowane do potrzeb każdego klienta.” – z tym obiektywizmem nie do końca się zgodzę – wszak sens pracy doradcy polega na tym, żebyśmy kredyt wzięli i spłacali + odsetki…więc żaden z niego miłosierny samarytanin, który ot tak nam fachowo doradzi…

  4. Ciekawy artykuł:) porównywarki – dobra rzecz, jednak nic nie zastąpi w tej materii rozmowy w cztery oczy z doradcą kredytowym – polecam!

  5. To prawda. Zgodzę się, bo porównywarki to przydatna rzecz. Można dzięki nim w porosty sposób porównać kilka kredytów. Co jest ważne, najlepsze są takie gdzie można samemu podać kwotę, liczbę rat i sprawdzić który bank ma najkorzystniejszą ofertę. Sam skorzystałem kilka razy z takiej opcji i bardzo mi to pomogło w wyborze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here