Do jakiej kwoty kredyt gotówkowy?

3
do jakiej kwoty kredyt gotowkowy

Kredyty gotówkowe oferowane przez banki są bardzo różne. Wartość ich oprocentowania waha się znacząco, podobnie jak okres spłaty i prowizja. Nie inaczej sytuacja wygląda z maksymalną kwotą, na jaką można zaciągnąć kredyt gotówkowy – w tym przypadku rozbieżności są równie duże.

Każdy z banków oferujących kredyt gotówkowy specjalizuje się w czymś innym – jedne placówki kładą największy nacisk na oprocentowanie, inne natomiast na szybkość udzielenia świadczenia, a kolejne na wysokość maksymalnej kwoty kredytu. W tej ostatniej dziedzinie prym wiedzie Polbank EFG, który oferuje dwa kredyty gotówkowe z najwyższą maksymalną kwotą na rynku. Suma pierwszego może wynosić aż 250 tys. zł, co jest rekordem nie do pobicia.

Drugi kredyt gotówkowy proponowany przez Polbank EFG można zaciągnąć na nieco mniejszą, ale i tak stosunkowo wysoką kwotę 150 tys. zł. Na trzecim miejscu znajduje się kredyt gotówkowy oferowany przez Eurobank, którego maksymalna wartość może wynosić 120 tys. Kredyt gotówkowy opiewający na kwotę minimum 100 tys. zł jest jeszcze tylko jeden i proponuje go mBank. Oferty pozostałych banków wahają się w granicach od 80 do 20 tys. zł (GetIn Bank).

NAZWA BANKU MAKSYMALNA KWOTA KREDYTU
Polbank EFG 250 tys. zł
Eurobank 120 tys. zł
mBank 100 tys. zł
Lucas Bank 80 tys. zł
BNP Paribas Fortis 75 tys. zł
GE Money Bank 60 tys. zł
Kredyt Bank 50 tys. zł
GetIn Bank 20 tys. zł

Widać więc, że rozpiętość pomiędzy największą a najmniejszą sumą, jaką można pożyczyć, zaciągając kredyt gotówkowy, jest ogromna; pierwszy w stawce Polbank EFG oferuje bowiem ponad dziesięciokrotnie wyższą kwotę niż ostatni GetIn Bank. Nie ma bynajmniej w tym nic dziwnego, wszak dzięki takiej rozbieżności każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie kredyt gotówkowy.

3 KOMENTARZE

  1. Kredyty gotówkowe na 6-cyfrowe (a nawet i na 5-cyfrowe) sumy to chyba absurd. Nie lepiej to załatwić sobie limit w koncie i płynnie korzystać z kredytu? A 250 tys. potrzeba głównie na mieszkanie, więc trzeba brać kredyt hipoteczny, bo najtańszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here